FİTBE ÇAYI KISA SÜREDE ZAYIFLATIR MI?

heading_title

   Fitbe çayı zayıflatır mı? Sorusunun cevabı çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Öncelikle fitbe çayı konusunda biraz bilgi verelim. Fitbe detoks çayıdır. Detoks ise vücudu artıklardan arındırmak ve sağlıklı bir yapıya geçirmek için gerekli alt yapıyı oluşturmaktır bir nevi. Yani iç temizlik demektir. Vücudumuzun dış güzelliği kadar içten temizlenmeye de ihtiyacı vardır. Söz konusu toksinleri vücutta dışarı atabilmenin yolu da antioksidan almaktır. Taktir edersiniz ki uzun yıllar boyunca ortaya çıkan bu toksinlerin kaybolması elbette 3-4 gün içinde olmayacaktır.

 

Vücudumuzun bu toksinlerden arındırılması için detoks çayları oldukça etkilidir. Fitbe detoks çayı da bunlardan biridir. Peki fitbe çayı zayıflatır mı? Evet zayıflatır. Ancak bu çaydan verim almak için düzenli kullanmalı ve bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bunlar;

 

1-Fitbe çayının zayıflatabilmesi için ilk şart düzenli kullanılmasıdır. Bir kaç ay kullandıktan sonra işe yaramıyor diyerek devam etmemek doğru değildir.

2-Fitbe çayı ile zayıflayabilmek için demleme şekline, kalitesine ve günde ne kadar kullanılacağına dikkat edilmelidir. 

3-Fitbe çayı ile kilo verebilmek için bir kez demlenen çayın bir daha kullanılmaması konusu da çok önemlidir. Yani bir kez hazırlanan çayı bir daha içmemeniz gerekir.

4- Fitbe çayı ile kilo verebilmenin başka bir şartı da kesinlikle aç karnına kullanılmadır.

 

Fitbe çayı, içerisinde bulunan bitkiler sayesinde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Mesela rezene çayı tamamen doğal bir iştah açıcıdır ve metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. Bu yönüyle yağların hızlıca yakılmasını sağlar. Ayrıca rezene çayı spazm çözücü etkisi ile açlığı daha az hissettirerek zayıflamaya yardımcı olur. Yine fitbe detoks çayının içerisinde bulunan ve halk arasında hibiskus, gülhatmi, Mekke çiçeği olarak da bilinen narçiçeği bitkisi karbonhidrat emilimini yavaşlatarak kan şekerini dengeler ve kilo vermenizi kolaylaştırır.

 

Kısacası, Fitbe çayı düzenli olarak kullanıldığında ve yukarıda belirtilen noktalara dikkat edildiğinde tabi ki zayıflatır. Özellikle de diyet yapmakta zorlanan ve spor yapmak için zaman bulamayan kişiler için ideal bir üründür. 

Diğer Makaleler

 FİTBE ÇAYI NASIL ZAYIFLATIR?

FİTBE ÇAYI NASIL ZAYIFLATIR?

Fitbe çayı nasıl zayıflatır? sorusunun cevabı fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler için oldukça...

 FİTBE ÇAYININ FAYDASI VAR MI?

FİTBE ÇAYININ FAYDASI VAR MI?

Fitbe çayının faydası var mı? Varsa neye faydası var? Ne işe yarıyor? Gibi soruların cevabı bir çok kişi tarafından merak edilmektedir.

 FİTBE NATUREL NEDİR?

FİTBE NATUREL NEDİR?

Natürel kelime anlamı olarak, doğaya uygun, doğada bulunduğu gibi, tabiatın kurallarına uygun anlamındadır.

FİTBE ÇAYI FAYDALI MI?

FİTBE ÇAYI FAYDALI MI?

Fitbe çayı birden fazla otun karıştırılması ile elde edilen organik ve bitkisel bir çaydır. 

FİTBE ÇAYI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

FİTBE ÇAYI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Fitbe Çayı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin merak ettiği ve bu çayın gerçekten zayıflatıp zayıflatmadığı konusu